fbpx test

Kolejowe bilety dobowe będą ważne w komunikacji

Koniecznie przeczytaj

W zeszłym tygodniu do Rady Miasta Krakowa wpłynął projekt rozszerzenia integracji komunikacji miejskiej i kolei. Prezydent Krakowa postuluje honorowanie w komunikacji miejskiej biletów kolejowych 24-godzinnych.

Obecnie w Krakowie funkcjonują już bilety 70-minutowe i miesięczne, które uprawniają pasażerów do podróżowania komunikacją miejską i koleją. Są one droższe od standardowego biletu, ale tańsze od dwóch oddzielnych biletów.

Na początku lutego Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, zarządził przekazanie pod obrady Rady Miasta projektu uchwały w sprawie honorowania w krakowskiej komunikacji miejskiej biletów kolejowych 24-godzinnych. To element polityki transportowej w zakresie ograniczania ruchu pojazdów.

Jak wynika z uchwały, operatorzy kolejowi przekazywać będą Krakowowi 10 zł za przejazd jednej osoby. „Pasażer nie będzie ponosił żadnych kosztów w tym zakresie, a jedynie zakupi określony bilet kolejowy 24-godzinny i na jego podstawie będzie posiadał prawo do bezpłatnego przejazdu środkami KMK. Natomiast wskazana należność będzie stanowić dochód Gminy Miejskiej Kraków i będzie wnoszona na podstawie stosownych porozumień bądź umów przez operatorów kolejowych” – wynika z uzasadnienia uchwały. Szczegółowe zasady honorowania zostaną określone w umowach z przewoźnikami.

Najbliższe posiedzenie sesji Rady Miasta zaplanowano 16 lutego. Prezydent Krakowa postuluje też skrócenie terminu wejścia uchwały w życie do trzech dni od dnia ogłoszenia w dzienniku urzędowym Województwa Małopolskiego.

Źródło: transport-publiczny.pl

Foto: MPK Kraków

- Reklama -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły