fbpx test

Nauka zdalna skrócona. Uczniowie wrócą do szkół 21 lutego

Koniecznie przeczytaj

21 lutego ogłaszamy definitywny koniec nauki zdalnej. Jestem przekonany, że do końca roku szkolnego będziemy mogli utrzymać tryb nauki stacjonarnej, aby dzieci mogły spokojnie się uczyć – powiedział minister dziś (9 lutego) minister edukacji Przemysław Czarnek podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrem zdrowia.

Uczniowie z klas 5-8 szkół podstawowych i ze wszystkich klas szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie od 27 stycznia (poprzedni okres nauki zdalnej zakończył się 9 stycznia, a zaczął przed Świętami Bożego Narodzenia). Stacjonarnie – uczniowie klas 1-4 podstawówek i zerówek (w trybie stacjonarnym pracują też przedszkola). Według wcześniejszych decyzji miało to potrwać do końca ferii w całym kraju, a więc do 27 lutego. Jednak już w ostatnich dniach minister edukacji narodowej zaczął sygnalizować, że rząd rozważa skrócenie okresu nauki zdalnej dla uczniów, których ona dotyczy. Pod warunkiem jednak, że pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna. 

I tak się stało.

Dziś (9 lutego)  na wspólnej konferencji z ministrem zdrowia szef resortu edukacji Przemysław Czarnek ogłosił, że nauka zdalna będzie skrócona i objęci nią uczniowie wrócą do szkół 21 lutego.


– Apogeum piątej fali jest już za nami – powiedział Adam Niedzielski. – Mamy drugi tydzień spadku skierowań na testy. Dynamiczne wzrosty liczby zakażeń nie mają większego wpływu na liczbę hospitalizacji. Wczoraj po raz pierwszy spadła liczba nowych hospitalizacji. Tendencja jest taka, że liczba hospitallizacji względem liczby zakażeń maleje. Ryzyko dla wydolności systemu opieki zdrowotnej maleje. Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii. 

– Analizując te optymistyczne informacje, podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu powrotu uczniów do szkół – dodał Przemysław Czarnek.

Rząd zdecydował m. in. o skróceniu od 15 lutego izolacji osób chorych na koronawirusa z 10 do siedmiu dni. Zniesiona zostanie również kwarantanna dla osób, które miały kontakt z osobami zakażonymi (tzw. kwarantanna z kontaktu). Jak zapewniał podczas konferencji minister edukacji, te decyzje też bardzo ułatwią funkcjonowanie szkół. 

Źródło: Jacek Krzemiński

Foto: gov.pl

- Reklama -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły