fbpx

Nowy magazyn na dary dla Ukraińców w Krakowie

Koniecznie przeczytaj

Instytucje, które w miniony weekend zbierały w Krakowie dary w ramach pomocy dla Lwowa, od dziś mogą przekazywać je do magazynu przy ul. Bartników 10.

Magazyn będzie czynny od godz. 12 do 18, w czwartek i piątek od godz. 9 do 18. Magazyn będzie otwarty również w kolejnych dniach.

„Szkoły, przedszkola, firmy lub organizacje, które zbierały dary w swoich placówkach z zamiarem przekazania ich miastu, a następnie potrzebującym uchodźcom wojennym, prosimy o przewiezienie wszystkich rzeczy do hali zlokalizowanej na Rybitwach. Za względu na dojazd prosimy, by transport odbywał się pojazdami o wadze poniżej 3,5 tony” – podają urzędnicy.

Hala znajduje się w okolicy ul. Bartników 10, a dokładna lokalizacja parkingu znajduje się w linku pod „pinezką”.

Organizatorzy podkreślają, że dużym ułatwiłem dla wolontariuszy pracujących w hali będzie wcześniejsze posegregowanie darów.

– Przede wszystkim prosimy o posegregowanie tekstyliów na odzież męską, damską, dziecięcą, a także koce i pościel. Prosimy też o segregowanie żywności (np. osobno kasze, makarony, słodycze itd.) oraz środków higienicznych – podają urzędnicy.

Miasto wznowiło zbiórkę na stadionie Wisły Rzeczy będą zbierane w tygodniu między 12 a 18, w weekend 9 a 15. Najbardziej potrzebna jest żywność o przedłużonej ważności, odzież termiczna, opatrunki, śpiwory, koce, ładowarki i środki chemiczne

Źródło: kraków.pl

- Reklama -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły