fbpx test

Bezpłatna komunikacja wydłużona i nowe zasady abonamentów dla uchodźców

Koniecznie przeczytaj

Od piątku, 1 kwietnia nie będą wydawane abonamenty dla uchodźców z Ukrainy uprawniające do bezpłatnego parkowania na Obszarze Płatnego Parkowania. Miasto przygotowało również projekt uchwały, w którym wydłużony został okres bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uchodźców do 30 kwietnia.

Nowe zasady abonamentów dla uchodźców z Ukrainy

Od piątku, 1 kwietnia nie będą wydawane abonamenty dla uchodźców z Ukrainy uprawniające do bezpłatnego parkowania na Obszarze Płatnego Parkowania.

Abonamenty, które zostały wydane lub zostaną wydane do dnia 31 marca zachowają ważność w takim okresie na jaki zostały/zostaną wydane, czyli okres jednego miesiąca. Nie będzie możliwości starania się o ich przedłużenie.

Na podstawie wydanego abonamentu nadal można anulować opłatę dodatkową nałożoną w przypadku braku opłaty za postój w płatnej strefie.

Od piątku, 1 kwietnia obywatele Ukrainy mieszkający na terenie Obszaru Płatnego Parkowania są zobowiązani do uiszczania opłat zgodnie z obowiązującymi dla tego obszaru zasadami. Więcej o strefie płatnego parkowania tutaj

Wydłużenie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uchodźców do końca kwietnia

W związku z wprowadzonym 24 lutego stanu wojennego na terytorium Ukrainy, wprowadzone zostały uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Możliwość bezpłatnych przejazdów KMK obowiązuje do końca marca, natomiast miasto przygotowało projekt uchwały, w którym został wydłużony okres bezpłatnych przejazdów do 30 kwietnia. Zwolnienie z opłat dotyczy realizowanej na obszarze miasta oraz gmin sąsiadujących, które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego, dla obywateli Ukrainy.

Dokumentem uprawniającym do zwolnienia będzie paszport lub inny dokument potwierdzający przekroczenie granicy Rzeczypospolitej Polskiej od dnia 24 lutego 2022 r.

- Reklama -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły