fbpx test

Aplikacja mobilna Wirtualny Urzędnik jest już dostępna

Koniecznie przeczytaj

Klienci Urzędu Miasta Krakowa mogą skorzystać z nowego narzędzia. Jest nim bezpłatna aplikacja – Wirtualny Urzędnik, przygotowana na urządzenia mobilne. Aplikacja, poprzez głosowe lub tekstowe zapytanie, pozwala na intuicyjne wyszukiwanie informacji z zakresu obsługi przedsiębiorcy (w tym zakładania własnej działalności gospodarczej) oraz innych procedur realizowanych przez magistrat i miejskie jednostki organizacyjne.

Z aplikacji można korzystać w dowolnym miejscu i czasie. Wystarczy kliknąć na ikonę głośnika i powiedzieć, jaką sprawę chcemy załatwić w urzędzie. W ten sposób uzyskamy informację na temat usługi wraz z linkiem do procedury oraz adnotacją, czy daną sprawę można załatwić elektronicznie.

Wirtualny Urzędnik, który funkcjonuje już od 2018 r. na stronie Punktu Obsługi Przedsiębiorcy, z jednej strony miał poprawić współpracę na linii urząd–mieszkaniec i przedsiębiorca, a z drugiej ułatwić zakładanie firmy młodym ludziom, którzy wolą załatwiać sprawy online. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę – tylko w 2021 r. liczba rozmów przeprowadzona za pomocą WU wyniosła blisko 16 tysięcy. Wśród docenianych rozwiązań mieszkańcy wskazują łatwość i szybkość w dotarciu do poszukiwanych informacji, a także dostępność usługi: 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, w języku polskim i angielskim. Wkrótce będzie możliwość zadawania pytań również w języku ukraińskim.

Aplikacja dostępna w sklepie Google Play na smartfony z systemem Android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.onlinetools.umkrak

Źródło: https://www.krakow.pl/ Fot. pixabay.com

- Reklama -spot_imgspot_img

Podobne artykuły

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły